Entlik-Pętlik — wiosny pamiętnik

Entlik-Pętlik — wiosny pamiętnik

Marzyłyśmy o takim spektaklu od dawna – jedną z premier bieżącego sezonu jest wiosenna opowieść powstała na styku teatru lalek i muzyki tradycyjnej. Poznamy Iśkę – dziewczynkę, która zaprosi nas do swojej historii związanej z czasem nawoływania wiosny. Jak się okaże, a raczej – jak odsłoni to Iśka – podróż z zimy do wiosny przechodzi na naszych oczach przyroda, ale też – nasze serce. To ważny temat spektaklu – serce, a dokładnie serce dziecka, w którym czasem gości smutek. Co z nim zrobić? Jak go oswoić i odebrać wiadomość, którą często nam niesie? O tym właśnie opowiemy, a wspólne przeżycie spektaklu może być świetną sposobnością do przyjrzenia się bliżej tej właśnie emocji, która – choć nazywana trudną czy negatywną – jest częścią życia każdego z nas.

Idąc w stronę wiosny spotkamy barwne i często nieznane postaci kolędnicze związane z polskimi tradycjami kolędowania wiosennego! Oj, dzieje się – scenariusz został oparty na tradycyjnych oracjach i pieśniach kolędniczych, więc dzieci mają okazję poznać bliżej te mało znane, a bardzo ciekawe smaki polskiej kultury tradycyjnej.

Do realizacji zaprosiłyśmy wyjątkowe artystki, które współpracują z nami od lat: Dominikę Oczepę – skrzypaczkę tradycyjną o niebywałym artystycznym smaku oraz Karolinę Martin – aktorkę, absolwentkę wydziału lalkarskiego, twórczynię wielu ciekawych spektakli w tej konwencji. Przywitamy wiosnę – tę na zewnątrz i tę w sercu – żywiołowym brzmieniem tradycji i pięknem teatru lalek.

 

„Entlik-pętlik – wiosny pamiętnik”

Występują:
Narracja, animacja lalki: Karolina Martin
Narracja, skrzypce, cytra: Domnika Oczepa
Narracja, polski bęben obręczowy: Karolina Ociepka
Konsultacje psychologiczne: Karolina Idkowiak
Scenografia: Anna Kaźmierak Miło to widzieć i Piotr Rogaliński Nie-zabawki
Rekwizyty: Karolina Martin i Katarzyna Peplinska
Kostiumy: Berenika Pyza
Fotografie: Marianna Łakomy Mikromomenty

czas trwania: 45 minut
wiek odbiorców: 3+
liczba artystów: 3
forma: teatr lalek i polska muzyka tradycyjna

Materiały uzupełniające dla nauczycieli i nauczycielek

Jako rozwinięcie naszego spektaklu i poruszanych w nim tematów proponujemy Państwu materiały edukacyjne dotyczące obrzędowości wiosennej, ale również materiały dotyczące psychoedukacji dzieci. Wszystkie materiały są darmowe.

Materiały dotyczące obrzędowości wiosennej

Materiały dotyczące psychoedukacji

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

0
Mozaika